اجزای یک نوار نقاله بچینگ پلانت و یا تسمه نقاله :

یک نوار نقاله بچینگ پلانت از یک شاسی که بر روی آن تعدادی رولیک با فاصله و زاویه معین از همدیگر قرار دارند تشکیل شده است . که بر روی این رولیک ها نوار یا تسمه قرار می گیرد و در دو سر این شاسی دو درام قرار دارد که تسمه به دور آن پیچیده خواهد شد و در سمت دیگر دو سر نوار به هم متصل خواهند شد ، که معمولا برای انجام آپارات از چسب های مخصوص و یا پرچ های خاصی استفاده می شود .

در یکی از سر های این سیستم بر روی درام یک و یا دو عدد الکتروگیربکس نصب میگردد ، که وظیفه آنها به حرکت در آوردن نوار نقاله بچینگ پلانت میباشد و معمولا در انتهای دیگر دو عدد بولت ( پیچ ) قرار دارد که با تنظیم و چرخاندن آنها به مقدار لازم و دقیق می توانیم اقدام به رگلاژ نوار نماییم .

از انواع مختلفی نوار نقاله مانند نوار نقاله ساده ، خاردار ، قاشقی و یا … با توجه به نوع مواد و شیبی که نوار قرار دارد ، مصالح را انتقال دهند انتخاب میشوند . خود این سیستم به صورت کامل میتواند بر روی چهار ستون قرار گیرد و یا با استفاده از میله ترانس آن را آویزان ساخت و در بعضی موارد نوار نقاله هایی با قابلیت جابجایی ساخته می شوند که با نصب چرخ هایی به قسمت تحتانی این کار را انجام میدهند .

۱-رولیک :

از اصلی ترین اجزای یک نوار نقاله بچینگ پلانت میباشد ، که نوع و سایز آن با توجه به طول نوار و مقدار وزنی که قرار است بر روی آن قرار بگیرد انتخاب می شود. رولیک ها با قطر و طول مختلف ساخته میشوند و قسمت انتهایی دو سر آن گاها به صورت پیچ ساخته میشود و بعد از قرار داده شدن در محل توسط مهره در جای خود محکم می گردد .

 

رولیک

رولیک

۲-درام :

یک حجم استوانه ای شکل می باشد که سطح مقطع بالا و پایین آن بسته میباشد و یک شفت از داخل آن عبور می کند که برای نصب بر روی نوار نقاله این دو شفت را که در دوسر درام قرار دارند داخل دو عدد یاتاقان قرار میدهند ، در هر نوار نقاله دو عدد درام موجود میباشد ، که یکی از آنها در سر نوار و دیگری در انتهای نوار نصب می گردد .

نیروی محرکه نوار نقاله بچینگ پلانت توسط یک الکتروگیربکس تامین میشود که معمولا در سر نوار نصب می گردد که ادامه شفت درام که از داخل یاتاقان عبور کرده مستقیما وارد گیر بکس شده و با چرخیدن موتور درام و در نتیجه نوار نقاله بچینگ پلانت شروع به کار چرخیدن مینماید . گاها از سیستم چرخ زنجیر برای انتقال نیرو از الکترو گیربکس به شفت درام استفاده میشود .

۳- الکتروگیربکس :

یکی دیگر از اجزای استفاده شده در یک نوار نقاله بچینگ پلانت ،الکتروگیربکس میباشد ، که نقش نیروی محرک را در سیستم بازی میکند و با توجه به طول و عرض نوار و ماکزیمم باری که قرار است توسط نوار انتقال پیدا کند الکتروگیربکس انتخاب میشود که معمولا به دو روش کوپل مستقیم و یا استفاده از زنجیر چرخ به درام متصل می شود.

سرعت نوار نقاله :

در یک نوار نقاله بچینگ پلانت قبل از طراحی و ساخت با در نظر گرفتن میزان سرعتی که لازم است است نوار نقاله به حرکت در آید را با انجام محاسباتی از روی اندازه درام ، قدرت و سرعت ( دور در دقیقه ) موتور و همچنین نسبت مورد نیاز برای گیربکس این سیستم انجام میگیرد ، که در نتیجه پی به بهترین گزینه های مناسب برای این کار مثلا الکتروموتوری با چه توان و سرعت ( دور بر دقیقه) و گیربکسی با چه مشخصاتی و نسبتی مورد نیاز میباشد و قطر درام را هم بدست میاورند .

اما گاهی با توجه به نوع مصالح و لزوم بر اجرای سریع انتقال مصالح با هدف رفتن سرعت سیستم مجبور به استفاده از درابو و یا اینورتور مینماییم تا پس از ساخت تسمه نقاله قادر به کنترل سرعت نوار نقاله باشیم .

موارد استفاده از نوار نقاله یا تسمه نقاله در دستگاه بچینگ پلانت
در طراحی های جدید دستگاه بچینگ از نوار نقاله در قسمت های مختلف از جمله بچینگ پلانت لایناربین که همزمان می تواند باسکول مصالح نیز باشد ، در انتقال بتن خروجی از میکسر دستگاه به محل استفاده آن ، انتقال مصالح از بچینگ پلانت لایناربین به مخزن ذخیره مصالح بالای میکسر و یا مستقیما به داخل میکسر استفاده میشود که نسبت به سیستم های قدیمی تر امنیت بیشتری دارد .

استفاده از نوار نقاله در بچینگ پلانت لایناربین

بچینگ پلانت لایناربین از چند مخزن ( معمولا ۲ تا ۵ مخزن ) برای ذخیره مصالح مختلف مانند بادامی ، شن ، ماسه و … که در ساخت بتن مورد نیاز می باشند ساخته شده است . که در قسمت زیرین این مخازن یک دریچه تخلیه تعبیه شده است که توسط جک های پنوماتیکی و یا برقی باز و بسته می شوند .

نوار نقاله بچینگ پلانت( تسمه نقاله ) در قسمت زیرین این دریچه ها نصب می گردد و با باز شدن این دریچه ها مصالح مورد نیاز بر روی آن بارگیری می شود که با روشن نمودن موتورهای نوار نقاله ، نوار نقاله بچینگ پلانت شروع به انتقال و هدایت مصالح مورد نظر به داخل میکسر دستگاه بچینگ و یا باکت و یا یک نوار انتقال مینماید .

همچنین در اکثر موارد با شناور ساختن نوار نقاله بچینگ پلانت با استفاده از میله ترانس و یا قرار دادن آن بر روی لودسل های توزین آن را تبدیل به ظرف یک باسکول ( ترازو ) می نمایند که همزمان علاوه بر کاربرد انتقال مصالح توانایی توزین مصالح را هم دارا باشد .

در سیستم های قدیمی تر با توجه به اینکه از سیستم بچینگ پلانت دراگلاین در بارگیری مصالح استفاده شده است نوار نقاله در سیستم بارگیری و توزین مصالح موجود نمی باشد .

 

نوار نقاله

نوار نقاله

استفاده از نوار نقاله بچینگ پلانت در انتقال مصالح به میکسر یا مخزن ذخیره :

معمولا انتقال مصالح توزین شده در بچینگ پلانت لایناربین و یا سیستم دراگلاین به ۳ روش مختلف انجام می شود .

در روش اول از اختلاف سطح استفاده می کنند و به این صورت میباشد که ،مصالح پس از توزین شده در بچینگ پلانت لایناربین و استارت تسمه نقاله مصالح به صورت مستقیم وارد میکسر و یا مخزن ذخیره بالای میکسر می شود که اجرای این حالت معمولا زمانی که محل نصب دستگاه بچینگ دارای اختلاف سطح و یا شیب تند میباشد به صرفه است .

در روش دوم مصالح پس از بارگیری و توزین توسط باکت ( یک مخزن مصالح میباشد ) به داخل میکسر انتقال پیدا می کند و باکت بر روی یک ریل شیب دار حرکت نموده و معمولا در زیر آن یک دریچه تخلیه موجود میباشد که با رسیدن باکت به انتهای مسیر این دریچه باز شده و مصالح به داخل میکسر هدایت میشود.

در نمونه های قدیمی تر به جای استفاده از دریچه زیرین باکت ، برای تخلیه مصالح از چرخاندن باکت حول محور افقی باکت استفاده میکردند و مصالح از طریق همان شوت ورودی تخلیه می گردید .

در روش سوم ( روش مورد بحث ما ) از یک نوار نقاله برای انتقال مصالح استفاده میشود ، که با آن نوار انتقال مصالح نیز گفته می شود .

در این روش مصالح از طریق سیستم بچینگ پلانت لایناربین و یا دراگلاین توزین شده و سپس مصالح به داخل نوار انتقال هدایت شده و نوار انتقال که معمولا دائما روشن میباشد.

با ورود مصالح ، آن را به شوت ورودی میکسر هدایت نموده اما معمولا برای بالا بردن سرعت تولید دستگاه ( در دستگاه های بزرگتر ) یک مخزن ذخیره مصالح در قسمت بالای شوت ورودی میکسر تعبیه گردیده و مصالح حمل شده در مرحله اول داخل این مخزن ذخیره شده و در زمان مناسب به داخل میکسر هدایت می شود .

استفاده از نوار نقاله در انتقال بتن تولید شده :

در بعضی از دستگاه بچینگ پلانت ها با توجه به اینکه محل بتن ریزی در نزدیکی دستگاه بچینگ میباشد و یا بدلیل موبایل بودن دستگاه بچینگ پلانت ، می توان آن را به نزدیکی محل بتن ریزی رساند ،از یک نوار نقاله جهت هدایت بتن تولید شده استفاده کرد .

  میتوان این نوار نقاله را متحرک ساخت و قابلیت تغییر زاویه با توجه به محل مصرف بتن را داشته باشد ، گاها در کارگاه هایی مانند کارگاه سگمنت که معمولا می توان محل نصب دستگاه بچینگ  پلانت را در مجاورت سوله تولید سگمنت قرار داد . و نیز میتوان از نوار نقاله بچینگ پلانت جهت انتقال بتن تولید شده استفاده کرد .

 

نوار نقاله بچینگ پلانت : روابط عمومی آریان لیبهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست