قطعات بچینگ پلانت

قطعات بچینگ پلانت شامل چه چیزهایی است؟ دستگاه تغذیه یا فیدر در بچینگ پلانت، اولین بخش از این مجموعه می باشد که در نقش سیلو (ذخیره ی مواد اولیه) به کار می رود. فیدر بچینگ پلانت بر پایه تعداد بین ها، حداکثر مقدار ظرفیت ذخیره مصالح و همچنین قدرت توزین در هر بار، بارگیری (هر بچ) نام گذاری و دسته بندی میشود. برخی از دست اندرکاران در دسته بندی خود تعداد دریچه های تخیله مواد از سیلو (بین) به باسکول مواد را نیز به عنوان شاخص در نام گذاری خود منظور می کنند.

در واقع فیدر مصالح در بچینگ پلانت بتن به خاطر این که در زمان بارگیری به وسیله لودر یا کامیون تحت فشار بارهای استاتیکی و دینامیکی شدید قرار می گیرد باید از ساختار محکم و مقاوم برخوردار باشد، تا در حین کار باعث شکستگی، خسارت و آسیب رساندن به دستگاه نشود.(قطعات بچینگ پلانت)

نکات مهم در زمان انتخاب فیدر مناسب
  1. استحکام شاسی
  2. ظرفیت حقیقی توزین
  3. ظرفیت ذخیره مصالح
  4. سیستم توزین

در صنعت روز دنیا، امروزه سیستم های توزین مکانیکی بر پایه کشش فنر و  بهره گیری از سیستم نیروسنج های قدیمی و همچنین سیستم اندازه گیری حجمی که در هر دو شیوه کار غالباً با خطاهای زیادی در خصوص اختلاط وجود داشتند باطل شده است. سیستم های فوق، امروزه با بهره گیری از واحدهای توزین الکترونیکی دارای دقت و سرعت عمل بسیار زیادی شده اند.(قطعات بچینگ پلانت)

تسمه نقاله مادر:

از نوار نقاله در مجموعه بچینگ پلانت بتن، بعد از انبارش و توزین مصالح جهت حمل مصالح به میکسر استفاده می شود. تسمه نقاله معمولاً به شکل پروفیل V شکل، U شکل و تخت تولید می شوند. مدل های V و U شکل در حمل و نقل مواد فله ای و فاقد شکل مورد بهر ه برداری قرار می گیرد.

در مجموعه بچینگ پلانت نیز این نوع تسمه ها بکار میرود.

اندازه عرض لاستیک و زاویه فرم تسمه نقاله ها نسبت به نوع مصالح مختلف میباشد که در مراحل طراحی به وسیله محاسبات دقیق به دست می آید.

هاپر (توقیف) دو طرفه:

مجموعه بچینگ پلانت هایی که سیستم آن ها دارای میکسر (مخلوط کن) می باشد و در زمان طراحی مواردی پیش می آید که لازم است هم بتن خشک و هم بتن تر بارگیری شود. در این زمان بین میکسر و نوار نقاله مادر سیستمی اضافه می شود تا به آسانی امکان استفاده از آن مهیا باشد. این سیستم بستگی به نوع میکسر متفاوت است که به شکل جدا از نوار نقاله ها یا جزیی از نوار نقاله و همچنین می توان از نوار نقاله مجزا برای این کار استفاده نمود.

قطعات بچینگ پلانت یا همان ایستگاه مرکزی بتن شامل قسمت های زیر می باشد

میکسر یا همان مخلوط کن که به صورت ناریساز یا درام مواد را مخلوط می کند.
لوله اسکرو که مامور انتقال سیمان به باسکول می باشد.
منبع آب که آب مورد نیاز را اتوماتیک به مقدار لازم وارد می کند.
مخزن دپو مصالح (شن و ماسه)
باسکول سیمان
باسکول مصالح (شن و ماسه)
اتاق دراگلاین که اپراتور در آن قرار دارد.
کنتور اندازه گیری آب

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست